İşe Alım ve Oryantasyon

İşe Alım ve Oryantasyon

Sertrans’a iş başvurusu yapan adayların işe uygunluklarının değerlendirmesi yetkinlikler doğrultusunda yapılmaktadır.

İşe uygunluğun değerlendirilmesinde;

  • Yetkinlik bazlı mülakat,
  • Yabancı dil sınavı,
  • Mesleki kişilik envanteri

uygulamaları kullanılmaktadır.

 

Değerlendirmeler sonrasında uygun bulunan adaylara iş teklifi yapılmaktadır. İş teklifi aşamasında adaya; görev başlayacağı pozisyon, Sertrans’ta kariyer olanakları, ücret sistemi ve politikası hakkında bilgi verilmektedir.

İşe başlayan adaylara oryantasyon döneminde;

  • Şirket tanıtımı,
  • Şirketin vizyon, strateji ve hedefleri,
  • İnsan kaynakları uygulamaları,
  • Yasaklamalar yerine önleyici düzenleyici ve disipline edici önlemler almak,
  • İş güvenliği, kalite sistemleri
  • Pozisyona yönelik mesleki bilgileri içeren dökümanlarla/li>

oryantasyon sürecindeki tüm eğitimler eşleştirilerek işe verimli hazırlama yöntemi kullanılmaktadır.

Sertranslı Olmak

Sertrans Holding ve bağlı şirketlerinde çalışmak için kariyer portalları, web, e-posta vb. kanallardan yapılan tüm başvurular titizlikle incelenir.


Sertrans’ın en önemli değeri “insan” dır. En önemli değerini aldığı her kararda ve yaptığı her uygulamada referans alan Sertrans, yapılan her iş başvurusunu “İSTİSNASIZ OLARAK” en geç 6 iş günü içinde yanıtlar, başvurunun nasıl değerlendirildiği ve nasıl bir sürecin izleneceği konusunda her adayı bilgilendirir.

 

Yapılan tüm görüşmeler “Sertrans Gizlilik Prensipleri” gereğince saklı tutulur ve kayıt altına alınır. Sertrans’lı olmak üzere başvuru yapmış tüm adaylarla ileride potansiyel “Takım Arkadaşı” olabilir fikri ile iletişimde kalır, kendilerini bilgilendirerek ve gelişimleri takip edilerek ilerlenir.


Doğrudan iş başvuru yapmak isterseniz Lütfen tıklayınız. ik@sertrans.com.tr

Staj İmkanları

Sertrans, meslek hayatına hazırlanmak isteyen, lojistik alanında “lise” veya “üniversite” düzeyinde eğitim gören öğrencilere staj yapma imkanı tanımasının yanında birçok farklı iş birimi için de stajyer kontenjanı yaz ve kış dönemlerinde açılmaktadır.

 

Stajyer istihdamında Sertrans politikası, Sertrans bünyesinde açık pozisyon olması halinde eğitim hayatını tamamlayan stajyerlerin tam zamanlı olarak istihdam edilmesi yönündedir. Zorunlu isteğe bağlı staj başvuruları değerlendirmeye alınmakta olup, Sertrans stajyer norm kadrolarının uygunluğuna göre istihdamlar yapılmaktadır.