Duyurular

Hizmet Sürekliliği İçin Covid 19’la Etkin Mücadeleye Devam


Sertrans olarak Covid 19’la mücadele kapsamında gerek hizmet sürecinde herhangi aksaklık yaşanmaması, gerekse çalışma arkadaşlarımızı söz konusu virüsten uzak tutabilme adına üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalıştığımızı bilmenizi isteriz. Bu amaçla kriz ekibimiz ile alternatif planlar oluşturulmuş ve her türlü tedbir alınmıştır.

İş Akışının Sürekliliğinin Sağlanması

Her türlü duruma karşı eylem planları oluşturulmuş ve iş sürekliliğini sağlamaya yönelik alternatifli planlar oluşturulmuştur. Özelikle araç tedariği noktasında herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için tüm tedbirler alınmıştır. Yurt dışına çıkan araçlarımızın güvenli park alanlarında konaklaması için özel çalışma yapılmış olup tüm araçlarımız 7/24 GPS sistemi ile takip edilmektedir. Limanlarda yer alan ofislerimiz merkez ofisimizle sürekli iletişim halinde kalarak süreci en doğru şekilde yönetmektedir. Yükleme boşaltma işlemlerinde acentelerimiz ile olan iletişim sıklığı artırılmıştır.

Dönüşümlü / Uzaktan Ofis Çalışması

Şirketimiz 19.03.2020- 06.04.2020 tarihleri arasında hizmet sürekliliğinde herhangi bir kesinti yaşatmayacak şekilde dönüşümlü çalışma modeline geçiş yapmıştır. Amacımız; ofis ortamında çalışan sayısını mümkün oldukça azaltarak sosyal etkileşim kaynaklı virüsün bulaşma riskini minimize etmektir. Sizlere vermiş olduğumuz hizmetin aynı şekilde devam edebilmesi için gerekli tüm altyapı çalışmamız tamamlanmıştır, ekiplerimiz lokasyon bağımsız olarak işlerinin başında olmaya devam edeceklerdir.

Yurt Dışı Seyahatleri

Beyaz yaka personelimizin yurt dışı seyahatleri durdurulmuştur. Yurt dışı çıkışı zorunlu olan araç personelleri Covid-19’dan korunma yöntemleri konusunda bilgilendirilmiş ve korunmaya yönelik ihtiyaç duyacakları tüm malzemeler ilgili çalışanlarımıza dağıtılmıştır. Ayrıca, araç personelleri yurt içi, yurt dışı şeklinde ayrılmış ve tüm personel yedeklemeleri organize edilmiştir. Yurt dışına çıkan çalışanlarımızın şirkete geri dönüşlerinde 14 gün kuralı uygulanmaktadır.

Personel Bilgilendirme Çalışmaları

Çalışma ortamlarımıza resmi makamlarca hazırlanan Covid-19 hakkında dokümanlar asılmış ve şirket doktorumuz virüsle mücadele yöntemleri konusunda tüm personelimizi bilgilendirmiştir.

Dezenfektasyon İşlemleri

Ofis ve depo alanları dahil tüm çalışma alanlarında kapsamlı bir dezenfektasyon işlemi yapılmış ve bu çalışmanın sıklığı artırılmıştır. Bireysel dezenfektasyon için ortak alanlara temizlik kitleri yerleştirilmiştir. Gerek personelimizin kullandığı araçlar gerekse hizmet sağlayıcı noktasında olan araçlarımız düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

Sağlık Kontrolleri ve Denetimler

Şirket doktorumuz tüm çalışanlarımızı Covid-19 belirtilerine yönelik temel kontrollerden geçirmiş ve risk grubunda olan çalışma arkadaşlarımız idari izne çıkartılmıştır. Ayrıca hastalık belirtisi olan kişilerin şirkete girişlerini engelleyecek tedbirler alınmıştır. Şoförlerimizin sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Dileğimiz ve isteğimiz o dur ki; bu zorlu süreçten hep birlikte mücadele ederek en kısa sürede çıkacağız.

SERTRANS LOJISTIK